image/svg+xml
image/svg+xml

DAVET


Değerli Katılımcılarımız,


1. Uluslararası Değişen Dünyada Çeşm-i Cihan Sağlık Kongresi, Bartın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde 15-16 Aralık 2023 tarihleri arasında çevrim içi gerçekleştirilecektir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında kongremizin ilkini gerçekleştirecek olmaktan onur duymaktayız.

İlkini gerçekleştireceğimiz kongremizin ana teması “Değişen Dünyada Sürdürülebilir Afet Yönetimi” olarak belirlendi. Bu yıl ülkemizi derinden sarsan ve üzüntüsünü halen yaşadığımız 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında afetlere hazırlıklı olmanın yanı sıra afet sonrası ekonomik, sosyal ve sağlık alanlarında ortaya çıkan sorunların etkili ve doğru yönetiminin ne kadar önemli olduğu görülmüştür. Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi ve dijitalleşme yaşamımızın her alanına yansımaktadır. Teknoloji ve dijital uygulamalar afet sonrası bireylere hızla erişim, sorunların tespit edilmesi, koordinasyonun sağlanması gibi pek çok alanda hızlı çözümler sunmaktadır. Kongremizin, teması kapsamında afet sonrası yeni teknolojilerle birlikte afet yönetimine ışık tutması amaçlanmaktadır. 

Kongremiz YÖK Üniversitelerarası Kurul ve Doçentlik kriterlerini karşılamaktadır. Kongremize Türkiye, İngiltere, ABD, Malta, İran, Irak, Japonya, Kanada, Belçika, Azerbaycan, Şili ve Tayland ülkelerinden farklı katılımcıyı bir araya getirecektir. Akademik etkileşimin artması amacıyla kongre ana temamız başta olmak üzere sağlık ve sosyal bilimler alanlarından bildirilerinizi gönderebilirsiniz.


Kongremizde sizleri aramızda görmekten onur duyacağız.